car1100.123blog.ir car1100.123blog.ir .

car1100.123blog.ir

روند روش کاشت ایمپلنت دندان جلو

زندگی بسیار بهتری را برای فرد فراهم می‌کند.

ارزیابی اولیه
ارزیابی اولیه

در ابتدا شما به مشاوره با متخصص ایمپلنت دندان نیاز خواهید داشت تا وی بتواند سلامت دندان شما را ارزیابی کند. اگر دندان جلو هنوز در دهان شما باشد، دندان‌پزشک آن را به دقت ارزیابی می‌کند، این کار فقط برای اطمینان از این است که آیا می‌توان آن دندان را نجات داد یا خیر.

طرح درمان سفارشی
مرحله بعدی این است که درمان ایمپلنت شما با پیشرفته‌ترین عمل جراحی رایانه‌ای برنامه‌ریزی شود. شما به یک سی‌تی‌اسکن دندان با اشعه مخروطی (cone beam CT) نیاز دارید که تصاویر دقیق 3 بعدی از دندان جلویی و فک‌هایتان ارائه می‌دهد و این به دندان‌پزشک اجازه می‌دهد تا جراحی ایمپلنت را از قبل برنامه‌ریزی کرده و برنامه درمانی خود را طراحی کند.

برنامه‌ریزی برای جراحی
برنامه درمانی به یک استنت جراحی یا هدایت کننده جراحی منتقل می‌شود که نوعی الگوی تخصصی است که در حین جراحی استفاده می‌شود. این کار تضمین می‌کند که کاشت دقیقاً در موقعیت دقیق، عمق و زاویه تعیین شده در برنامه درمانی شما قرار می‌گیرد. با برنامه‌ریزی برای جراحی، ضمن اطمینان از دریافت ایمپلنت دندان برای دندان جلو که ظاهری خارق‌العاده و زیبایی دارد و کاملاً کاربردی است، به رفع خطاها در حین جراحی کمک می‌کند.

اگر شما به کشیدن دندان نیاز دارید، دندان‌پزشک شاید بتواند این کار را هم‌زمان با نصب ایمپلنت دندان انجام دهد. وی از یک روش کشیدن دندان به نام کشیدن دندان آترواماتیک (محافظه کارانه) استفاده می‌کند که آسیب استخوان آلوئول را به حداقل می‌رساند. همچنین گاهی می‌توان مقداری از مواد پیوند استخوان را هم‌زمان با کاشت دندان قرار داد و دیگر نیازی نیست که این کار را در طی یک عمل جراحی جداگانه انجام دهید.

جراحی ایمپلنت دندان جلو
جراحی ایمپلنت دندان جلو

جراح دهان و دندان به منظور دستیابی به استخوان فک شما یک برش کوچک در لثه ایجاد می‌کند و سپس سوراخ کوچکی را در این استخوان قبل از قرار دادن ایمپلنت ایجاد می‌کند. ایمپلنت دندان شبیه به یک میله فلزی کوچک و یا به شکل استوانه یا پیچ است.

بعد از این مرحله، جراح برش را می‌بندد و مدتی به آن فرصت می‌دهد تا کاملاً بهبود یابد. دوره بهبودی معمولاً یک دوره زمانی بین چهار تا شش ماه است که اجازه می‌دهد پیوند استخوانی انجام شود، مرحله مهمی که ایمپلنت با استخوان فک جوش می‌خورد. جراح مرحله بعدی ایمپلنت جلوی دندان را با قرار دادن یک پایه (اباتمنت) بر روی ایمپلنت دندان انجام می‌دهد. وی همچنین اندازه‌گیری‌هایی را برای ساخت روکش تاج دندان انجام می‌دهد که در نهایت جایگزین دندان از دست رفته خواهد شد. بعد از سه تا چهار هفته، دندان‌پزشک زخم اصلی را باز می‌کند تا بتواند یک پیوست یا پایه کوچکی را به ایمپلنت وارد کند.

در بیشتر موارد، کاشت دندان جلو هیچ عارضه‌ای نخواهد داشت و یک روش معمولی و روتین است، مگر اینکه بافت استخوانی کافی در دهان بیمار وجود نداشته نباشد. در این حالت جراح پیوند استخوان را برای کاشت دندان انجام می‌دهد تا پایه و انکوریج محکمی برای ایمپلنت وجود داشته باشد. اگر لثه به قدری نازک باشد که خود ایمپلنت از زیر آن نمایان باشد، پیوند بافت نرم باید انجام شود تا ضخیم‌تر گردد.

ممکن است جراحی کاشت دندان جلو برای ایمپلنت‌های دندانی ترسناک به نظر برسد، اما واقعاً چنین نیست! این روش معمولاً بسیار کوتاه است و می‌توان یک کاشت را در مدت زمان یک ساعت یا حتی کمتر از آن قرار داد. همچنین، بسیاری از دندان‌پزشکان ایمپلنت دندانی برای بیماران عصبی بیشتر و یا برای افرادی که به چندین ایمپلنت دندان احتیاج دارند، آرام‌بخش دندان ارائه می‌دهند.

جراحی ایمپلنت دندان جلو برای کاشت دندان ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما واقعاً چنین نیست! این روش معمولاً بسیار کوتاه است و می‌توان یک کاشت را در مدت زمان یک ساعت یا حتی کمتر از آن قرار داد. همچنین، بسیاری از دندان‌پزشکان متخصص ایمپلنت، برای بیمارانی که کمی عصبی‌تر هستند و یا برای افرادی که به چندین ایمپلنت دندان احتیاج دارند، آرام‌بخشی مخصوص دندانپزشکی ارائه می‌دهند.

اطمینان داشته باشید که در طول این درمان ایمپلنت تک دندان جلویی، کاملاً راحت و آرام خواهید بود، بنابراین اجازه ندهید که این ترس شما را از انجام این درمان باز بدارد. گزینه‌های آرام بخشی مخصوص درمان‌های دندانپزشکی ممکن است شامل آرام بخشی IV یا وریدی باشند که به آن دندانپزشکی در خواب نیز گفته می‌شود زیرا شما می‌توانید در طی روند درمان بخوابید. با آرام بخشی IV، بسیار احساس آرامش خواهید کرد به طوری که احتمال دارد چیزی در مورد عمل به یاد نیاورید یا خیلی کم در مورد آن به خاطر داشته باشید. در عوض، شما با قرار دادن دندان جلوی ایمپلنت جدید در جای خود و آماده بودن برای نصب دندان‌های موقت خود در هنگام بهبودی، از خواب بیدار خواهید شد. به محض اتمام روند بهبودی پس از دو یا سه ماه، دندان‌های دائمی شما ساخته و نصب می‌شوند. تنها کاری که شما باید انجام دهید لذت بردن از زندگی بدون پروتزهای دندان مصنوعی نامناسب است.

نیازی به نگرانی نیست که بدون دندان خواهید ماند
همان روز انجام عمل کاشت ایمپلنت دندان جلوی خود، یک دندان موقتی دریافت خواهید کرد. این دندان موقتی بیشتر برای اهداف زیبایی است و در هنگام بهبودی باید از گاز زدن چیزی با این دندان خودداری کنید. این دندان ممکن است به‌گونه‌ای ساخته شده باشد که نباید با دندان‌های مخالف خود برخورد داشته باشد. پس از اتمام فرایند بهبودی و جوش خوردن استخوان و ایمپلنت، دندان دائمی جدید شما ساخته و نصب می‌شود و درمان شما به پایان می‌رسد و شما می‌توانید از لبخند تازه و احیا شده‌ی خود لذت ببرید.

مراقبت از ایمپلنت دندان جلو
مراقبت از ایمپلنت‌های تک دندانی بسیار آسان است و می‌توانید آن‌ها را مانند دندان‌های طبیعی‌تان مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید. البته باید متعهد شوید که به مراقبت از ایمپلنت دندان خود اهمیت خواهید داد، حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و یک بار در روز نخ دندان بکشید و معاینات و تمیز کردن منظم دندان‌هایتان بسیار مهم است. اگرچه ممکن است کاشت دندان جلویی شما مصنوعی باشد، اما بافت اطراف آن قطعاً این‌گونه نیست. برای تمیزشدن بهتر دندان های ایمپلنت شده میتوان از مسواک های مخصوص ایمپلنت استفاده کرد.

بدون مراقبت مناسب، این بافت‌ها می‌توانند آلوده و عفونی شده و در نهایت منجر به لق شدن و از بین رفتن ایمپلنت شوند. کاشت دندان چنان درمان خارق‌العاده‌ای است که مطمئناً نمی‌خواهید این اتفاق بیفتد! با مراقبت مناسب، ایمپلنت دندان جلوی شما باید سال‌ها یا حتی مادام‌العمر دوام داشته باشد.

هزینه کاشت دندان جلو چقدر است؟
برای تعیین و محاسبه قیمت تقریبی ایمپلنت دندان عوامل زیادی را باید در نظر گرفت از جمله تبحر و شهرت دندان‌پزشک، محل جغرافیایی کلینیک، تعداد ایمپلنت و کیفیت مواد مصرفی و بسیاری عوامل دیگر. دندان‌پزشک در جلسه معاینه هزینه ایمپلنت را برای بیمار محاسبه می‌کند.

https://mohtashamclinic.ir/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۴۰۲ساعت: ۱۱:۰۰:۳۹ توسط:امیر زرینی موضوع: نظرات (0)