car1100.123blog.ir car1100.123blog.ir .

car1100.123blog.ir

راه های پیشگیری از بروز بیماری اگزما

۱. شستشوی بدن با صابون مناسب و با ملایمت
۲. استفاده از مرطوب کننده‌های ضد حساسیت
۳. پایین نگه داشتن دمای بدن
۵. استفاده از اسپری‌های ضد خارش
۶‌.. استفاده از لباس‌های ضدحساسیت
۷. استفاده از سرکه سیب
۸. مرطوب نگه داشتن پوست بدن به ویژه در زمان خواب و...

اگزما چیست؟
در بین متخصصان پوست، این بیماری با نام تخصصی درماتیت شناخته می‌شود. اگزما نوعی بیماری التهابی و غیرمسری پوست است که علت دقیقی برای بروز ندارد. متخصصان احتمال می‌دهند که بروز اگزما ناشی از فعالیت بیش از اندازه سیستم ایمنی بدن است.

هنگامی که سیستم ایمنی بدن فعالیت بیشتری از حد نرمال داشته باشد، مقاومت پوست در برابر عوامل بیرونی کم می‌شود. به این دلیل پوست، رطوبت خود را از دست می‌دهد و میکروب‌ها و آلودگی‌های بیرونی بسیار راحت به پوست نفوذ می‌کنند.

نتیجه ورود میکروب و آلودگی به پوست به صورت سوزش، خارش، ایجاد زخم، التهاب، خشک‌شدگی همراه به خارش و سوزش، لکه‌های قرمز رنگ و... بروز می‌کند. معمولا این التهابات در صورت، دست، پا، پشت زانو و داخل ران نمایان می‌شوند.

با توجه به تحقیقات انجام شده در خصوص اگزما، بروز این بیماری در سنین زیر 5 سال بسیار شایع‌تر از سنین نوجوانی و بزرگسالی است. بیشتر مبتلایان بزرگسال اگزما، سابقه حساسیت‌های آلرژیک دارند. همچنین نمی‌توان تاثیر ژنتیک را در بروز این بیماری نادیده گرفت.

این بیماری می‌تواند در بین تمام افراد یک خانواده وجود داشته باشد. به نوعی اگر در خانواده شما سابقه ابتلا به اگزما وجود دارد، به احتمال زیاد شما هم دچار اگزما خواهید شد.

https://silverbookco.com/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ساعت: ۰۴:۰۳:۰۵ توسط:امیر زرینی موضوع: نظرات (0)