car1100.123blog.ir car1100.123blog.ir .

car1100.123blog.ir

کاربردهای لوله استیل 304

در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب می باشد. ویژگی های خاص این لوله ها باعث می شود تا در کارخانجات تولید دارو، مواد غذایی و گاوداری ها به کار روند.

مزایای استفاده از لوله استیل اینچی 304
لوله استیل 304 تغییر رنگ و شکل نمی دهند. مقاومت بالایی در برابر خوردگی و تغییرات دمایی دارند. از دیگر مزایای لوله های استیل می توان به قابلیت ضد زنگ بودن لوله ها، بازیافت و طول عمر بالای آنها اشاره کرد.

مشخصات فنی لوله استیل اینچی 304
استیل یا فولاد، آلیاژی است که پایه آن از آهن است و در ترکیب آن کمتر از 2% کربن وجود دارد. خواص مکانیکی (سختی و مقاومت) لوله با توجه به نوع و مقدار عناصر تشکیل دهنده ی آن تعیین می شود. هر چقدر مقدار کربن موجود در ترکیب لوله استیل اینچی 304 بیشتر باشد، سختی و مقاومت آن بیشتر است.

روش تمیز کردن لوله های استیل 304
فرایند تمیز کردن لوله های استیل 304 باید با دقت زیادی انجام شود. به طوری که سطح آنها خراش برندارند. نیازی به استفاده از ترکیب مواد شوینده و ابزارهای سنگ زنی نیست. هر یک از این روش ها را می توان به تنهایی به کار برد. این لوله ها پس از رفع آلودگی ، با آب به شکل کامل تمیز می شوند.

- در مواردی که سطح لوله دارای گرد و غبار است، با آب و صابون تمیز می شود. اگر روی سطح لوله استیل، مواد روغنی وجود داشته باشد، ابتدا باید با یک پارچه نرم آن را برطرف نمایید. سپس از یک ماده شوینده ی خنثی یا محلول آمونیاک استفاده کنید.

- در صورتی که مواد سفید کننده یا ماده اسیدی روی لوله ریخته شد ، باید سریعا با آب برطرف گردد. در ادامه، برای شستشوی آن از محلول آمونیاک یا کربنات سودا استفاده نمایید. در انتها با آب تمیز کنید.

- اگر آثار زنگ زدگی بر روی لوله استنلس استیل وجود داشته باشد، می توانید آن را با استفاده از اسید نیتریک 10% برطرف نمایید.

ویژگی لوله استیل 304
لوله استیل اینچی 304 از ویژگی‌های زیادی برخوردار است. در اینجا به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد. لوله استیل 304 زنگ نمی زند و به همین علت در صنایع مختلف به کار می رود. این ویژگی موجب شده تا از لوله های استیل اینچی 304 برای ساخت حفاظ و نرده استیل خارجی و فضاهای باز و مکان های مرطوب استفاده کنند.

ضمن اینکه این لوله برای ساخت نرده استیل استخر و پله استخر و نیز در ساختمان های کنار دریا و مناطق مرطوب به کار می رود. یکی دیگر از ویژگی های لوله استیل اینچی 304، مقاومت آن در برابر فشار است. این ویژگی موجب می شود تا تغییر شکل ندهد و در اثر گذر زمان رنگ آن تغییر نکند.

از ویژگی های دیگر این نوع لوله می توان به مقاومت آن در برابر حرارت و انجماد اشاره کرد. لوله های استیل 304 قابل بازیافت هستند و به راحتی می توان آنها را تعویض نمود. زیبایی چشم گیر لوله های استیل اینچی 304 موجب شده تا به عنوان یک وسیله دکوراتیو در محیط های مختلف به کار رود.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت: ۰۲:۵۹:۳۰ توسط:امیر زرینی موضوع: نظرات (0)