car1100.123blog.ir car1100.123blog.ir .

car1100.123blog.ir

تفاوت لیزر الکساندر و دایود در چیست؟

تا پاسخ سوال « لیزر الکساندر بهتر است یا لیزر دایود؟ » را پیدا کنید.

در این قسمت به تفاوت دستگاه لیزر الکساندر و لیزر دایود اشاره می‌کنیم.

1- تماسی یا غیرتماسی بودن هندپیس دستگاه
اولین تفاوتی که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که لیزر الکساندرایت برای حذف موهای زائد نیازی به اتصال مستقیم با پوست زیباجو ندارد. در صورتی که برای استفاده از لیزر دایود لازم است هندپیس دستگاه با سطح پوست تماس داشته باشد.

2- عملکرد و نوع فرکانس
عملکرد شاتی همراه با فرکانس پایین جزء ویژگی‌های دستگاه لیزر الکساندر به شمار می‌روند. در حالی که عملکرد لیزر دایود به صورت رولی و با فرکانس بالا است. لیزر الکساندر از نوع لیزرهای حالت جامد می‌باشد که پرتوی با طول موج پایدار 755 نانومتر را ساطع می‌کند. لیزر دایود جزو لیزرهای نیمه هادی محسوب می‌شود. طول موج پرتو این دستگاه متغیر و در محدوده 1064-750 نانومتر است.

3- عملکرد دستگاه با توجه به نوع پوست
لیزر الکساندر روی پوست‌های بسیار روشن (تایپ 4-1) تاثیر خوبی دارد. اما لیزر دایود به علت فرکانس بالا، روی پوست‌های تیره (تایپ 5 و6) موثرتر است. استفاده از لیزر الکساندر برای پوست‌های تیره، خطر تغییرات رنگدانه ای را در پی خواهد داشت.

با در نظر گرفتن این نکته متوجه می‌شوید که برای شما « لیزر الکساندر بهتر است یا لیزر دایود؟ »

عملکرد دستگاه لیزر

4- میزان درد
استفاده از لیزر دایود نسبت به لیزر الکساندر، موجب می‌شود زیباجو درد بیشتری احساس کند. البته آستانه تحمل درد افراد متفاوت است و برخی از زیباجویان چنین حسی دارند.

با این حال، فناوری smart pulse موجود در دستگاه لیزر الکساندرایت توانسته است میزان درد را به حداقل برساند. به طوری که می‌توان گفت لیزر موی زائد با دستگاه الکساندر عملا دردی ندارد. این فناوری از طریق شکستن موج نور و تقسیم شدت انرژی برخوردکننده به سطح پوست، میزان درد را کاهش می‌دهد.

اگر به دنبال بهترین دستگاه لیزر بدون درد هستید این مورد را در نظر داشته باشید.

5- نوع سیستم خنک کننده
هر دو دستگاه لیزر الکساندرایت و دایود ، سیستم خنک کننده دارند. اما نوع این سیستم متفاوت است. خنک کننده موجود در دستگاه لیزر الکساندر، از نوع گازی می‌باشد. یعنی در این سیستم برای خنک سازی محل لیزر شده از گاز نیتروژن استفاده می‌کنند.

اسپری این گاز روی بدن موجب کاهش خنک سازی و درد می‌شود. این در حالی است که سیستم خنک کننده لیزر دایود از نوع تماسی است و در قسمت هندپیس دستگاه قرار دارد.

6- تعداد جلسات درمانی
افرادی که برای رفع موهای زائد بدن خود از لیزر الکساندر استفاده می‌کنند، سریعتر می‌توانند اثربخشی درمان را مشاهده نمایند. معمولا تعداد جلسات لیزر با دستگاه الکساندرایت 6-4 جلسه است.

کوتاه بودن جلسات درمانی موجب شده است تا کاربران رضایت بیشتری از این دستگاه داشته باشند. در مقابل، کسانی که از لیزر دایود استفاده می‌کنند، برای دستیابی به نتیجه مطلوب به 8-6 جلسه درمانی نیاز دارند.

تعداد جلسات درمانی لیزر

7- تاثیرگذاری روی موهای نازک و کرکی
میزان اثربخشی لیزر الکساندر روی موهای نازک و کرکی قابل توجه است. یعنی برای کاهش و حذف موهای کرکی و نازک بهتر است از دستگاه الکساندرایت استفاده شود. این در حالی است که لیزر دایود چنین تاثیرگذاری ندارد.

8- اندازه قطر لکه پرتو لیزر
یکی از تفاوت‌های لیزر الکساندر و لیزر دایود به اندازه قطر لکه پرتو آنها مربوط می‌شود. قطر لکه پرتو لیزر دایود بزرگتر از الکساندر می‌باشد. به همین علت سرعت کار با این دستگاه بیشتر است.
9- مدت زمان پالس
مدت زمان پالس هم جزو مهم‌ترین تفاوت‌های دستگاه لیزر الکساندر و لیزر دایود به شمار می‌رود. این عدد در لیزر دایود بالاتر از لیزر الکساندر می‌باشد. به همین علت برای جبران آن لازم است از تعداد شات‌های لیزری بیشتری استفاده شود.

10- هزینه
هزینه لیزر موی زائد با دستگاه الکساندر نسبت به لیزر دایود بیشتر است.

11- میزان بازدهی
بر اساس تحقیقات صورت گرفته، بازدهی لیزر الکساندر حدود 72% و بازدهی لیزر دایود در حدود 67% بوده است. این نتایج نشان می‌دهند که استفاده از لیزر الکساندرایت، رشد موهای زائد را به اندازه 80درصد کاهش می‌دهد. در حالی که این رقم برای لیزر دایود در حدود 70درصد می‌باشد.

https://silverbookco.com/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ساعت: ۰۴:۰۰:۴۹ توسط:امیر زرینی موضوع: نظرات (0)